رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پولس و تحریفات او
#1
پولس كه شخص دوم مقدس براي مسيحيان است باعث شد كه مسيح را خدا دانستند وبه آسمون برد ختنه نكردن گوشت خوك خوردن سه خدايي وبسياري از مسائل را به وجود آورد. اودرتاريخ مسيحيت يك نفوذي يهودي است. چون بسيار مشكوك وباورنكردني است واز طرفي يهود نفوذي كم نداشته است ودرطول تاريخ نفوذي هاي بسياري داشته است. لطفا نظر پژوهشگران وصاحب نظران را در اين زمينه بفرماييد.
نگاهي به احوال و عقايد پولس رسول
پولس يا بولوس(عبري:שאול התרסי شائول طرسوس، يوناني:Σαούλ شائول و Σαούλ سوئولوس و Παῦλος پولوس) از رسولان و مبلغان مسيحيت و بنيانگذار الهيات و خداشناسي اين آئين بود؛ برخلاف حواريون، پولس هرگز با عيسي ديدار نداشته است؛ با اين حال اين پولس بود كه مسيحيت را از يهوديت جدا ساخت، همچون ديني جداگانه. پولس در شهر طرسوس در كيليكا، در حدود سال دهم ميلادي، در خانواده اي فريسي زاده شد. وي پس از كارمندي روم نام يوناني پولس(كه به معني كوچك است) را به جاي نام عبري شائول برگزيد. پولس، زبان يوناني و رومي را آموخت و با نوشته هاي شناخته شده ادبيات باستاني يونان آشنا شد؛ وي حرفه چادردوزي را آموخته بود و چندين سفر نيز به اورشليم داشت. وي در اورشليم، از گمليئل بن هيلل علوم ديني و تلمود را آموخت. او نخست به نام آئين يهود به مبارزه با مسيحيت پرداخت و در اورشليم بسياري از مسيحيان را كشت، سرانجام خود آئين يهود را كنار گذاشت و به مسيحيت گرويد.
يهوديان، فرماندار دمشق را به دستگيري پولس واداشتند. بنا به روايت مسيحي، پولس در ميان سبدي از فراز ديوارهاي شهر گذشت. پولس، چندي به عربستان رفت و به نام مسيح به سخنوري پرداخت. برنابا، دست موافقت به او داد و كليساي اورشليم را ترغيب كرد تا بشارت عيسوي را ابلاغ كند. برنابا، همچنين، براي اداره كليساي انطاكيه از او ياري جست. پولس رسول بحث بر انگيزترين شخصيت عالم مسيحيت و يهوديت است ، چرا كه وي گاه از سوي يهوديان به كفروالحاد محكوم مي شود وگاه از سوي گروههاي مختلف مسيحيان به تحريفگر دين مسيح محكوم مي گردد ونيز گاهي از سوي بعضي از يهوديان به عنوان يهودي روحاني بد فرجام معرفي مي شود و گاهي هم از سوي بعضي از مسيحيان بعنوان بهترين مبلغ و خدمتگزار دين مسيح مطرح مي گردد. به هر حال پولس شخصيتي چند بعدي و ناشناخته است و به سادگي نمي توان در مورد او اظهار نظر كرد .
پولس كيست وچه كرد ؟
يكي از شخصيتهاي بحث برانگيز مسيحي پولس يهودي يا به تعبيري پولس حواري است ، پولس نخستين مؤلف و متكلم مسيحي ، اهل طرسوس از ناحية سيليس(تركيه كنوني ) مي باشد اين شهر در زمان پولس ، شهري تجاري بوده كه بر سر راه آسياي صغير به سوريه قرار داشته است .
دوستان سعی کنید این مطالب و مطالبی که در باره پولس هست رو خوب مطالعه بفرمایید چون نمونه کارهایی که ایشون کردن رو ما در اسلام نموه داریم
البته این مطلب ادامه دارد...
1- انجيل عيسي مسيح (ترجمه) .
2- تاريخ جامع اديان ، جان . بي . ناس ، ترجمه حكمت علي اصغر ، انتشارات علمي و فرهنگي ، چاپ نهم ، 1377.
3- فرهنگ فارسي ، معين محمد، انتشارات اميركبير ، چاپ يازدهم 1376 .
4- تاريخ اديان جهان ، رضايي عبد العظيم ، انتشارات علمي ، 1358 .
5- تاريخ اديان ومذاهب جهان ، مبلغي عبداله، انتشارات حرّ .
6- مجله هفت آسمان ، شماره 3 .
7- مجله هفت آسمان ، شماره 4 .
8- مجله هفت آسمان ، شماره 16 .
9- مجله هفت آسمان ، شماره 25 .
اين مجله توسط مركز مطالعات وتحقيقات اديان و مذاهب قم به چاپ مي رسد .
10- روزنامه رسالت شماره 5472 پنج شنبه 3/10/84 ص 6
منبع مقاله : پرسمان دانشجویی - ادیان و مذاهب
پاسخ }}
سپاس شده توسط:


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان